Dieta South Beach – co warto o niej wiedzieć?

Dieta South Beach inaczej zwana dietą plaż południowych należy do diet odchudzających, nie jest zbyt restrykcyjna, ale też nie pozwala tak szybko tracić masy ciała jak w przypadku diet bardziej wymagających. Dieta została opracowana przez Arthura Agatstona, a jej głównym założeniem jest spożywanie „dobrych” węglowodanów, czyli złożonych o niskim indeksie glikemicznym oraz dobrych tłuszczy czyli wielonienasyconych i jednonienasyconych.

O diecie South Beach

Według założyciela diet potrawy takie jak jasne pieczywo, słodycze czy słodkie napoje powodują tycie i źle wpływająca nasze zdrowie. Natomiast produkty wskazane to między innymi: kurczak, ryby, jaja, warzywa, indyk, sery, orzechy czy jogurty. Dieta South Beach składa się z trzech części, pierwsza trwa 2 tygodnie i jest najbardziej rygorystyczna, ponieważ w tym okresie można jeść tylko jajka, drób, wołowinę, ryby, warzywa i sery niskotłuszczowe. Dania, które można spożywać będąc na diecie South Beach szerzej opisane znajdziemy na stronie KulinarneSmaki. Przewiduje się 6 posiłków dziennie – 3 normalne pełnowartościowe oraz 3 przekąski. W tym okresie można schudnąć około 5 kilogramów.

Długość trwania fazy drugiej zależy od osoby odchudzającej, bowiem trwa dopóty nie osiągniemy wymarzonej wagi. Trzecia faza to już nie tyle odchudzanie co utrzymanie efektów naszych działań. W tej fazie można spożywać 4 posiłki dziennie. Dieta South Beach jest nie tylko dietą odchudzającą, ale wspomaga też nasze zdrowie. Jest to dieta dla osób chcących zdrowo się odżywiać oraz stracić na wadze. Jak już na wstępie wspomniałem z pewnością istnieją diety bardziej skuteczne jeśli chodzi o odchudzanie, ale wymagają zdecydowanie więcej wysiłku.