Trening siłowy ze sztangą – doskonały bodziec dla mięśni

Jeszcze do niedawna ćwiczenia ze sztangą kojarzone były z typowo męskim treningiem. Obecnie coraz więcej kobiet sięga po ciężary, a odbywa się to z wielką korzyścią dla sylwetki oraz samopoczucia. Ćwiczenia ze sztangą pozwalają bowiem zaangażować do pracy wszystkie partie mięśniowe, zwiększyć wytrzymałość oraz siłę organizmu.

Trening siłowy dla każdego

Sztanga to prosty sprzęt składający się z gryfu, obciążenia (talerzy) oraz zacisków, które je zabezpieczają. Możliwość modyfikowania obciążenia pozwala na efektywne ćwiczenia zarówno górnych, jak i dolnych partii mięśniowych.

Trening siłowy ze sztangą polecany jest osobom, które są aktywne fizycznie, ale również początkującym. Poziom ćwiczeń można dostosować do aktualnej formy trenującego. Osoby chcące zwiększyć masę mięśniową powinny ćwiczyć z większymi ciężarami na mniejszej liczbie powtórzeń. Początkujący natomiast mogą stopniowo wprowadzać ćwiczenia do swojego planu. Na siłowni warto skorzystać z porady trenera. Pokaże on poprawną technikę każdego ćwiczenia. Pozwoli ona jak najlepiej zaangażować ćwiczone mięśnie.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza dla kobiet jest udział w zajęciach body pump. Są to grupowe ćwiczenia całego ciała, podczas których obciążenie dobierane jest do każdej partii indywidualnie, a cały trening odbywa się w rytm muzyki.

Dlaczego warto ćwiczyć ze sztangą?

Trening siłowy ze sztangą niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego warto włączyć go do swojej rutyny. Ciężary angażują do pracy mięśnie całego ciała, zwiększają wytrzymałość, kondycję oraz siłę organizmu.

Regularne ćwiczenia ze sztangą oraz opanowanie poprawnej techniki ćwiczeń pozwala na lepszą kontrolę ciała, oraz poprawę koordynacji ruchowej. W zależności od formy treningu ćwiczenia ze sztangą pozwolą zbudować masę mięśniową, ale również zgubić zbędne kilogramy. Co ważne dla kobiet, trening siłowy wpływa na poprawę wyglądu oraz elastyczności skóry i jest dużym sprzymierzeńcem w walce z tak nielubianym cellulitem.

Ćwiczyć ze sztangą można na siłowni, ale także w domu! Na start wystarczy niewielkie obciążenie, w miarę upływu czasu i wraz z osiągnięciem progresu, można zaopatrzyć się w talerze o większej wadze. Regularne treningi wraz ze zdrową dietą szybko przyniosą widoczne rezultaty.

One thought on “Trening siłowy ze sztangą – doskonały bodziec dla mięśni

Dodaj komentarz